Nick Mason – Profiles

“Profiles,” daha önce 10CC’nin ve Mike Oldfield’in grubunun gitaristi olan Rick Fenn’le yapılmış ortak bir çalış­madır. Mason ve Fenn müzikleri birlik­te yaptılar ve albümü kendi stüdyola­rında kaydettiler. Albümdeki şarkılar­dan yalnızca “Lie For A Lie” ve “Israel”i Danny Peyronel yazdi ve Mason olma­dan yazılan tek şarkı olan ‘Israel’i de o Nick Mason Profiles kapagi_26913112010söyledi.

Albüme başkaları da katkıda bulundu. Mel Collins (saksofon), Craig Pruess (“Malta”daki bas), Danny Peyronel (“Is­rael”deki vokaller) ve Fenn’in beş ya­şındaki kızı Aja (“Malta”daki klavye girişi). Maggie Reilly ve David Gilmour’un söyledikleri “Lie For A Lie” 45’lik olarak piyasaya sürüldü. Arka yüzünde “And The Address” yer alıyordu.

Albümün adıyla aynı olan parça, Mason’la ilgili, biyografik bir film olan “Life Could Be A Dream”in filmin müzik­lerindendir. Filmin sınırlı sayıda kopyası piyasaya sürüldü. Filmde, 10CC’den Eric Stewart’ın söylediği, Crew Cuts’in “Sh’Boom” adlı parçasının cover yoru­mu da vardi. Ne yazık ki bu şarkı al­bümde yoktu.

Şarkı isimleri
Malta;
Lie For A Lie;
Rhoda;
Pro­ files Parts I & 2;
Israel;
And The Address;
Mumbo Jumbo;
Zip Code;
Black Ice;
At The End Of The Day;
Profiles Part 3

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

9 Eylül 2006 tarihinde Nick Mason, Nick Mason Albümleri içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: