Gilmour Ve Waters, Barrett İçin Çaldı

11 Mayıs 2007 — Dün gece Londra da düzenlenen Syd Barrett`i anma konseri önceden açıklanmayan iki ayrı süpriz ile renklendi. Pink Floyd ve Roger Waters ayrı ayrı sahne alarak istenen olmasa da beklenmedik bir gece yaşattılar. Önceden katılacakları açıklanmayan bu gecenin organizasyonunu ilk albümlerinin prodüktörü Joe Boyd gerçekleştirdi. Jon Carin ile birlikte sahne alan Roger Waters, “Flickering Flame” i seslendirerek ilk bölümü sonlandırdı. İkinci bölümde sahne alan Waterssız Pink Floyd (Gilmour,Mason ve Wright), “Arnold Layne”`i seslendirdi.

Aralarında Robyn Hitchcock, Chrissie Hynde (ex-The Pretenders), ve Led Zeppelin`in bascısı ünlü John Paul Jones ile birlikte 70ler Pink Floyd ile ayın sahneleri paylaşan Soft Machine elemanı Kevin Ayers`in da yer aldığı konserin kapanış bölümünde ise Pink Floyd yeniden sahneye gelerek Barrett`in Bike adlı parçasını seslendirdi. Bir yerde Pink Floyd`un hala var olduğuna dair bir işaret sanki.

Ancak gecenin sonunda herkesin katıldığı bölüme arkadaşlarıyla karşılaşmaktan çekinen Waters`in katılmayışı kampların ayrılığının sürdüğünü gösteriyor.
“Utanma duygusunun olmayışıından ötürü tüm yaratıcılık sorumluluğunu üzerine aldı” diyerek arkadaşı Syd`i anlatan Waters, “Syd olmasaydı şu an ne yapıyor olacağımı bilmiyorum – Muhtemelen bir inşaatçı vs olurdum herhalde” diye ekledi.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

11 Mayıs 2007 tarihinde 2003 -2010 Yazıları, David Gilmour, Pink Floyd Klasörü, Roger Waters içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: