Roger Waters – Radio KAOS

Ilk baskı 15 Haziran 1987’de piyasaya sürüldü.

Parçalar:
Radio Waves;
Who Needs Information;
Me Or Him;
The Powers That Be;
Sunset Strip; Home; 
Four Minutes;
Tide Is Turning (After Live Aid)

Waters bundan pişmanlık duyduysa da ‘Radio KAOS’un daha modern bir tınısı vardır. Ama hala etkili bir albümdür. Karışık konusu kapağı bazı açıklamalar eklenmesini gerektirdi. Albüm belden aşağısı felçli ve telepati kurma yeteneği olan Billy’nin alışılmadık öyküsünü anlatır.

Waters bundan pişmanlık duyduysa da ‘Radio KAOS’un daha modern bir tınısı vardır. Ama hala etkili bir albümdür. Karışık konusu kapağı bazı açıklamalar eklenmesini gerektirdi. Albüm belden aşağısı felçli ve telepati kurma yeteneği olan Billy’nin alışılmadık öyküsünü anlatır. Billy telefon ve bilgisayarla iletişim kurabilmektedir. Billy sonunda dünyanın silahsızlanmasını sağlamak için bir nükleer savaş etkisi yaratır.

Roger Waters Radio KAOSWaters öyküsünde “pazar güçleri”ne ve “bilgi iktidardır” gerçeğinin pek çok insanın oy hakkını ellerinden almasına da saldırır. Yine de albüm olumlu bir havada biter. Klavyeci Ian Ritchie, Waters’la birlikte albümün yapımcılığını yaptı. (iki parça da da Nick Griffıths üstlendi). Albümü Fairweatherlow, Collins, Jay Stapley ve Graham Broad’dan (davul) oluşan bir grup çaldı. Vokallerde Paul Carrack, Clare Torry, Vicky Brown ve Ponturddulais Male Voice Choir’ın olduğu pek çok insan da albüme katkıda bulundu. “The Powers That Be” çoğunlukla, When The Wind Blows’un müziklerini kaydeden kadroyla çalındı.

Parçalar Billy ve Dj Jim Ladd’in konuşmalarıyla birbirine bağlandı. Ilk 45’lik olan “Radio Waves”in (7″lik versiyon) (EMI EM 6) arka yüzünde Radio KAOS’ta kullanılmayan bir parçanın demosu olan “Going To Live In LA” yer alıyordu. Ikinci 45lik olan “The Tide Is Turning” “Money”nin “canlı” bir yorumunu sunuyordu. 12″lik ve CD versiyonlarında yine Radio KAOS’ta kullanılmayan bir demo olan “Get Back To Radio” vardı. Albümde yer almayan bir başka parça, “Molly’s Song” KAOS konserlerinin bir parçası olarak çalındıktan sonra Amerika’daki ‘Who Needs Information’ (Columbia 3807617) 45’Iiğine alındı.

Albümden sonra Waters Willie Smax’ın yönettiği bir video EP çıkardı. Video filminde “Radio Waves”, “Sunset Strip”, “Four Minutes” ve “The Tide Is Turning”in tanıtım klipleri vardı. Albümün en son piyasaya sürülen baskısında (Music Club MC 2128) orijinalinde bulunan açıklayıcı notlar yoktur.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

20 Eylül 2007 tarihinde Roger Waters, Roger Waters Albümleri içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: