1970 – Zabriskie Point OST

Mart 1970’te piyasaya sürülmüştür. Pink Floyd’un Michelangelo Antonioni için yaptığı bu üçüncü önemli film müziği projesi ilk ikisi gibi yürümemiştir.
Stüdyoda iki hafta geçirdikten sonra çalışmalarının çoğu “çok hüzünlü” ya da “çok sert” oldukları gerekçesiyle geri çevrilir.

En sonunda Antonioni, bu parçaların yerine The Grateful Dead’in ve Roscoe Holcomb ve John Fahey gibi efsanevi yıldızların şarkılarını kullanır. Pink Floyd’dan da dört kısa bölüm alır. Stüdyo çalışmalarından çıkarılan bazı kısımların korsan kayıtları piyasada bulunabilir. Daha sonra “Oneone”, “Fingal”s Cave”, ve “Rain In The Country” olarak bilinen adları da grubun kendisinden çok korsan kayıtçıların uydurması olabilir. Los Angeles’ta, California Üni- versitesi’nde meydana gelen olayları, polisin acımasızlığını vurgulayarak anlatan bir sah- neye eşlik etmesi düşünülen “The Violent Piece” adlı parça da, daha sonra “Dark Side…”da yeniden ortaya çıkacaktır.
Tabii ki fılmde dinlendiğimiz müzik albümdekinden farklıdır. Filmde, albümde olmayan bir dakikalık, adsız bir enstrümental parça vardır. Ingiltere’de filmin videosunu piyasada bulmak mümkün değildir.

Heat Beat, Pig Meat
(WATERS/GILMOUR/MASON/WRIGHT)
Daha çok org ve davulun yer aldığı, filmin jeneriğinde yapılan bir enstrümantal parçadır. Piyasaya sürülen versiyonda, tıpkı yaylı çalgılarla çalınan bir klasik müzik parçasının bir kısmı gibi duyulan, bazı diyaloglar yer alır.

Crumbling Land
(WATERS/GILMOUR/MASON/WRIGHT)
Bu parça, filmde yer alandan daha uzundur ama daha da uzun bir versiyonun korsan kaydı yapılmıştır. Gilmour ve Wright’ın paylaştığı vokaller, filmin konusuyla da ilgilidir.

Come In Number 51 Your Time Is Up
(WATERS/GILMOUR/MASON/WRIGHT)
“Careful With That Axe, Eugene”in bir başka yorumudur. Filmin sonunda, infilak eden bir binanın yavaş çekim görüntüleri eşliğinde duyulmaktadır. çığlık, Waters’ın attığı en iyi çığlıklardan biridir.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

24 Ekim 2007 tarihinde Albümleri, Film Müzikleri, Roger Waters Dönemi içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: