Remember That Night Live In Royal Albert Hall DVD

Ve sonunda David Gilmour`un geçen sene verdiği konserlerin sonuncusu olan “Remember That Night – Live At The Royal Albert Hall” adı altında yayınlandı. Lansman`ı için özel olarak Londranın meşhur Leicester Square Odeon sinemalarında düzenlenen gecede bu konser HD kalitesinde başta İngiltere ve Kanada olmak üzere Avrupada 50 yi akşın sinemada canlı olarak izlendi.
İlk olarak sahneye çıkan Gilmour, On An Island albümünden “Castellorizon” adlı açılış parçasını seslendirdi. Işıklar daha sonra yavaşça sönerek 85 dakika sürecek özel DVD gösterimine geçildi. Konserin ardından yine izleyicilerin David Gilmour`a direkt sorularından oluşan bir soru cevap bölümü yer aldı. Bu bölümün de ardından da Gilmour yine küçük bir süpriz yaparak grup elemanlarıyla birlikte Island Jam adlı parçasının on dakikalık yeni bir versiyonunu seslendirdi.

Yazılanlara ve görüntülere bakılırsa bu sunum bile başlı başına bir DVD çıkartma sebebi olacak kadar zengin içerikli. Öyle ki özel gösterimin en son parçası Echoes çok özel bir gösteriyle izleyicilere sunuldu. Büyük ekranda gözüken buz görüntüleri ekranın altında da belirdi. Ve daha sonra çeşitli lazer ve ışıklarla tam bir 3 boyutlu Echoes canlandırması yaşatıldı. Görüntülerdeki ışıklandırmanın benzeri Gilmour ve Pink Floyd sahne ve ışık dizaynırı Mark Brickman tarafından sinema salonunda da gerçekleştirildi.

Soru cevap bölümünde Gilmour, onu gitar çalmaya iten ilk şeyin Elvis Presley`in Jailhouse Rock parçası olduğunu söyledi. Yine eğer Pink Floyd elemanı olmasaydı hangi grupta olmak isterdi sorusuna The Beatles diye cevap verirken, bir başka soruya cevaben de onların müziğinden çok etkilendiğini parça yazımında onların yaklaşımlarından çok şey öğrendiğini belirtti. Son zamanlarda en beğendiği parçanın ise Gnarls Barkley`in ‘Crazy’ adlı parçası olduğunu söyledi.

Konseri grubun ve Gilmour`un aileleri dışında Robert Plant de izledi.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

4 Kasım 2007 tarihinde David Gilmour, David Gilmour Video, Videolar içinde yayınlandı ve , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: