PinkFloydTürk.Net FAQ

  • Neden Pink Floyd?

  • Ne zaman kuruldu?

  • Ne kadar üyesi var?

 • Pink Floyd konseri seyrettiğiniz doğru mu?

 • Siteye nasıl katılımda bulunabilirim?

 • Üyelik bana ne kazandırır?

 • Madem Klasik veya Prog Rock Sitesi neden başlık Pink Floyd?

 • Sitede sadece Prog Rock veya Pink Floyd mu var?

 • Neden sitede Pink Floyd ile alakasız haberler de var?

Neden Pink Floyd?

Çünkü sadece müziğiyle değil sözleriyle de diğer gruplardan çok farklılaşan, albümleri bütünüyle bir sanat eseri olan ender ve en özgün grup olduğu için. Dörtlü (Syd Barrett hariç) müzik dünyasında benzerine rastlanması kolay kolay mümkün olmayan bir müzik kimyasına sahipti. Herkes iyi müzik yapabilir ama Pink Floyd bir başkadır.

Ne zaman kuruldu?
PinkFloydTurk.Net, kendime ait Okeania.net sitesi adı altında fan sitesi olarak 2003 yılı Mayıs ayında kuruldu.

Ne kadar üyesi var?
Facebook sayfamızda Şubat 2016 tarihi itibariyle 20 bin üyeyi aşmış bulunuyoruz. Facebook paylaşım grubumuzda ise aynı tarih itibariyle 2.200, Instagram’da 1100 ve Twitter takipçimiz olarak da 2.600’ün üstünde üyeye sahibiz.

Neden ayrı üyelikler var? (Eski halinde)
Site ilk olarak oluşturulduğunda windows tabanlı bir serverde html ve asp forum kullanarak kuruldu. Ancak geçen zamanda web siteleri daha çok linux – php siteleri kullanır oldu. Biz de siteyi buraya taşıdık ancak forum oldukça genişlediği ve maalesef farklı bir foruma taşıma imkanı şimdilik bulunmadığı için ayrı üyelikler söz konusu oldu.

Pink Floyd konseri seyrettiğiniz doğru mu?
Evet, tam üç kere. İlki 1988 de Viyanada Delicate Sound Of Thunder turnesi. Bu konsere ait ne yazık ki sadece konser öncesi bir iki saha resmim bulunuyor. Diğer iki konseri 1994 yılı The Division Bell turnesinde Londra da Earls` Court da izledim. Ancak yine de kendimi 1970lerde grubu orjinal haliyle izleyenler kadar şanslı bulmam.

Siteye nasıl katılımda bulunabilirim?
Bundan çok memnun olurum. Öncelikle Pink Floyd ve genel konular hakkında duyduğunuz haberleri, alt kısımda gördüğünüz yorum kısımlarından gönderebilirsiniz.

Madem Prog Sitesi neden başlık Pink Floyd?
Çünkü, bugün dönüp 70lerin Progresif Rock müziğine bakınca en çok parlayan ön göze çarpan ve hala ilgiyi üzerinde taşıyabilen bir grup Pink Floyd. Diğer tüm rock ikonları yeni albümlerinde bir şekilde kendilerinden bekleneni veremediler ama 1994 yılında bile Pink Floyd başarılı örnekler veriyordu ve solo çalışmaları da diğer çağdaşlarından daha başarılı kanımca. Dolayısıyla onların daha iyi temsil ettiğini düşünüyorum.

Sitede sadece Prog Rock veya Pink Floyd mu var?
Hayır elbette değil. Aslında sitenin ismi konusuda tereddütler yaşadım. Prog rock bence müziklerin içerisinde en kalitelisi gibi duranı. Bunların içinde en kalitelisi de Pink Floyd. Ama sadece kaliteli müzik diye bir muğlak başlık açmak istemedim.

Bu başlık somut bir konu atıyor ortaya ama içerisinde göreceğiniz gibi Simply Red de var Eagles da. Jazz da olacak klasik müzik de..

Neden sitede Pink Floyd ile alakasız haberler de var?
Çünkü sadece Pink Floyd`a değil o döneme yani 60-90 arası kaliteli müziklerin üretilip satıldığı o döneme ait sanatçıları da izliyoruz. Günümüzdeki çalışmaları ve maalesef ölüm haberleri de onlara ait dönemlerin kapanışını duyuruyor. O yılları yaşamış kişiler olarak bunları paylaşmak gerektiğini düşünüyorum.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

13 Ağustos 2010 tarihinde Merak Edilenler, PFTN içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: