Zaman Durdu Pink Floyd Bir Araya Geldi!

Roger Waters, David Gilmour ve Nick Mason 12 Mayıs 2011 de yeniden bir araya geldi. Gilmour Comfortably Numb ve Outside The Wall`da Waters`a eşlik etti.

Geçen sene(2010) Filistinli çocuklara yardım amacıyla özel bir konser veren Gilmour, gece`ye Waters`ın da katılıp “To Know Him” parçasını söylemesini istemişti. Parçanın onun tonunun ve tarzının ona uygun olmadığını düşünen Waters`ı ikna etmek isteyen Gilmour (Yazar`ın notu: Pink Floyd bugüne kadar kimsenin parçasını yorumlamamıştı.) kabul etmesi halinde kendisinin de Roger Waters`ın herhangi bir konserinde bir parça çalmayı önerdi.

Waters bu teklifi hemen kabul etti. Konserin yeri ve zamanı ise uzun süre sır olarak saklandı. Neticede 12 Mayıs 2011 gecesi büyük buluşma gerçekleşti. İzleyicilerin şaşkınlıkla çılgına döndüğü gecenin videosu aşağıda;

Üstelik o gece tamamen tesadüfen izleyiciler arasında Nick Mason`da bulunmaktaydı. Önce Gilmour “Comfortably Numb” parçasına eşlik etti ardından konserin sonunda “Outside The Wall” parçasında Pink Floyd`un yaşayan üyeleri bir kez daha bir araya geldiler. Gilmour mandolin`de, Mason tef`de, Waters ise trampet çalarak izleyicilere veda ettiler.

 

 

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

12 Mayıs 2011 tarihinde David Gilmour, Nick Mason, Pink Floyd Klasörü, Roger Waters içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: