Bir Pink Floyd Üyesiyle Röportaj Yapan İlk Türk

Türk gazetecilerinin veya herhangi bir Türk`ün bir Floyd elemanıyla karşılaşması ender görülen bir durumdur. Daha bugün bir tanesinin Temmuz ayında Cumhuriyet gazetesi için Zülal Kalkandelen tarafından yapıldığını öğrenebildiğim için haber alma kaynaklarımın ne kadar kıt olduğu da ortaya çıkıyor. (Bundan önce bildiğim kadarıyla eskiden Cumhuriyet gazetesinde yazan daha sonraları Fetullahın

Samanyolusunda rahat rahat program yapan Yavuz Baydar`ın Avrupada bir barda David Gilmour ile karşılaşıp yaptığı konuşmayı yazdığı bir yazısını hatırlıyorum. Ancak o röportaj formatında değildi.)

Zülal hanımın kendisinden aldığım mailde bir çok ülkeden gazetecilerin bulunduğu söyleşide soruların çoğunun kendisinden gittiği bilgisini aldım. Bu durumda Röportaj-Söyleşi sayabiliriz.

Nick-Mason-Zulal Kalkandelen-foto

Nick-Mason-Zulal Kalkandelen

2006 yılında Roger Waters Türkiye`ye geldiğinde bile kendisiyle herhangi bir söyleşi yapılamamıştı. İşte bu bakımdan bir Pink Floyd elemanıyla yapılmış ilk Türk gazeteci röportajını paylaşıyorum.

© Zülal Kalkandelen
Cumhuriyet / 24 Temmuz 2011

Pink Floyd’un davulcusu Nick Mason ile Londra’da ünlü Abbey Road Stüdyoları’nda röportaj yaptık

Glastonbury Festivali için Londra’ya gittiğim tarihlerde Nick Mason’la röportaj olanağı doğdu. “Nasıl?” derseniz, rock tarihinin en büyük gruplarından Pink Floyd, plak şirketi EMI ile yapılan anlaşma sonucu, eylül ayından itibaren çok kapsamlı bir albüm serisi yayınlayacak. Bunun için başlatılan kampanyanın tanıtımı için yapılan bir röportajdı bu.

 

Yazının devamı Nick Mason: Yeni Bir Konser Olması Umudu İçindeyim

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

29 Kasım 2011 tarihinde Haberler, Nick Mason, Türk Basınından içinde yayınlandı ve , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: