Renaissance Yeni Albüm İçin Fan Katkısı Bekliyor

Progresif rock tarihinde senfonik parçalarıyla eşsiz bir yeri olan Renaissance geçtiğimiz yıllarda yeniden bir araya gelerek konser ve albüm çalışmalarına başlamıştı. Ancak bu kez yeni albümleri için gerekli masrafı plak şirketlerinden elde edemeyen (doğal olarak) grup yeni albümleri için daha önce Marillion gibi grupların denediği hayran katkısına başvurdu.

Yaptıkları açıklamada plak şirketlerine gönderme yaparak “hala satan eski katalog albümlerimizden gelir elde eden plak şirketlerinin (ki bize çok az pay düşen) yenileri için katkıda bulunmamalarından dolayı hayal kırıklığını yaşıyoruz”  diyorlar.

Yeni ve en iyi albümleri olacak çalışma için kompozisyonlar hazırlamakla meşgul olduklarını söyleyen Annie Haslam, KickStarter isimli site sayesinde sosyal medyanın, müzikseverlerin ve kemikleşen hayranlarının doğrudan katkısını sağlayarak yaklaşık on iki yıl sonra çıkaracakları yeni albüm Grandine il Vento nun kayıt, prodüksiyon ve promosyon masrafları için katkılarını bekliyor.

Yazıyı yazdığım süre içinde hedeflenen 44 bin doların 31 bini toplanmış bulunuyordu. 1 dolardan 10 bin dolara kadar yapılacak katkılar için albümde, konserde teşekkür ve özel konsere davet gibi çeşitli hediye seçenekleri sunan gruba katkı için http://www.kickstarter.com/projects/renaissancetouring/new-renaissance-studio-album-grandine-il-vento

Hazırladıkları video linki
http://www.kickstarter.com/projects/renaissancetouring/new-renaissance-studio-album-grandine-il-vento/widget/video.html

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

2 Nisan 2012 tarihinde Haberler, Prog Grupları içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: