Waters: En Coşkulu İzleyici İstanbul’daydı

Rolling Stone dergisine konuşan Roger Waters, İstanbul’daki seyircileri övdü. Turneyi hatırlayınca yüzünde gülümseme oluşan sanatçı: “Dünyadaki en yüksek sesli hayranlar İstanbul’daydı. Orada grupla durup ‘Hey You’ çalışımızı hatırlıyorum. Duvarın arkasındaydık ve kimse bizim çalışımızı görmüyordu. ‘Don’t give in without a fight,’ sözleri geldiğinde birbirimize bakıp “Bu ses de ne? dedik, bunu hissedebiliyordunuz. Bir çatı olmasa da sanki çatı üstümüze çöküyordu. İnanılmazdı” diyor.

Roger Waters yeni albümü hakkında da konuşan sanatçı: “Dün gece demosunu tamamladım. Fazla detay vermek istemiyorum ama 55 dakika uzunluğunda ve bir radyo oyunu şekilde, karakterlerin birbirleriyle konuştukları, bir çocukla yaşlı bir adamın, çocukları neden öldürdükleriyle ilgili soruşturmasını konu alacak şekilde olacak” dedi.

Derginin albüm bittiğinde bir turne yapıp yapmayacağı sorusuna ise; “Wall turnesinden sonra o hareketliliği biraz arıyorum. Bir yerde her gece çıkıp yapmak zorunda olmamanın rahatlığı var fakat onlar harika bir takımdı. 180 kişi her gün beraberdik. Her gecesi etkileyiciydi” dedikten sonra ekliyor: “O turu geçemem. İlk olarak kabul etmeliyiz ki sonsuza dek yaşamayacağım. Artık 70 yaşındayım. O kadar büyük bir tur yaptıktan sonra bazı şeyleri kabul etmelisiniz. Dünyada en zor şey bir şey yapmayı düşünmek, gidip yapmak onun ödülü.

Rolling Stone web sayfası haberin altına Hey You ve Is There Anybody Out There? İstanbul performansını koymuş.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

13 Kasım 2013 tarihinde Haberler, Roger Waters içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Yorumlar kapalı.

%d blogcu bunu beğendi: