The Wall Prömiyeri Toronto Film Festivalinde Yapıldı.

Roger Waters The Wall’a olan ilgilinin toplumların daha iyiye gidişi için bir sinyal olmasını umut ediyor.

Eski Pink Floyd lideri efsane konserinin film versiyonunu hafta sonunda Kanada’da yapılan prömiyeri ile tanıttı.

Toronto Sun gazetesinin neden hall 1979 yılındaki albümünün anafikrinin geçerli olduğu sorusuna: ”Sanırım toplumlar kendilerine en önemli şeyin ticaret olduğunun, bunun yeni şunun yeni olduğunun söylenmesinden bıkıp yıldılar.

“İnsanlar kazanıp kaybetmenin daha çok ticaret yapıp yapmadığınla ilgili olduğunun söylenmesinden de bıktılar. Sanırım insanlar artık ‘tüm bu retorik bizi insanlığımızdan ayırarak ekolojik, ekonomik, felsefi ve politik duvarlardan bombalar atmamıza neden oluyor’ diye düşünmeye başladılar”.

Kendisinin optimist olduğunu söyledikten sonra ekliyor: Artık bizim köpürtülmüş politik liderlerimizin söylediği ‘onlar kötü biz çok iyiyiz’ sözlerine ihtiyacımız yok. O yüzden inanıyorum ki insanlar son bir kaç bin yıldır süren ‘biz ve onlar’ şeklindeki politik felsefe şekline artık inanmayıp yeni bir düşünceye geçme konusunda hazırlar.”

Roger Waters The Wall olarak adlandırılan film: “Waters’ın müzikte olduğu gibi politik görüşlerine ve hatıraları üstüne oluşuyor. Altı aylıkken 1944 de 2. Dünya Savaşında ölen babasının anısına hazırladığı albüm korkular yüzünden oluşturulan duvarları, yanlış anlamaları, savaş ve ölüm üzerinden barışı temel alan bir temaya sahip.

Soru cevap için film sonrasında sahneye gelen sanatçıyı hayranları aynı gün doğum günü olmasından ötürü hep bir ağızdan doğum günü şarkısını söylediler.

Filmin henüz ne zaman piyasaya çıkacağı belli değil.

Soru cevap kısmının videosunu aşağıda izleyebilirsiniz

http://www.youtube.com/watch?v=uKWvwjY-B5E

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

8 Eylül 2014 tarihinde Haberler, Roger Waters içinde yayınlandı ve , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: