Pink Floyd’dan Yeni Rekor

Pink Floyd yeni çıkan albumü The Endless River ile yeni bir internet rekoruna daha imza attı. Daha önce online satış sitesi Amazon’da kırdığı ön satış rekorundan sonra bu kez de online müzik servisi Spotify’da yeni bir rekora imza attı. Servisin bildirdiğine göre Allons-y (1) (Alonzi okunur) adlı yeni Pink Floyd şarkısı ‘dikkat çekici ölçüde’ genç dinleyici nüfusu arasında Spotify tarihinin en hızla yayılan şarkısı olmuş durumda.

Şarkının bugüne kadar Üç milyondan fazla kişinin playlistinde yer aldığı açıklandı.

Spotify’ın söylediğine göre: ‘Grup bizde daha önce bu kadar popüler olmamıştı. Ancak grubun hayranları Wish You Were Here şarkısını bir hafta sonunda bir milyondan fazla kez dinleyerek tüm eski şarkılarını dinlemeye başladı.’

“Peki bu dinlemeleri ve paylaşımı kimler yapıyor? Bulgularımıza gore tüm dünyada Pink Floyd dinleyen bu oldukça genç kitlenin %60’ı 35 yaşın altında ve en faze dinleyen grup da 18-22 yaş grubu. Şarkı listesine koyanların %80’i ise 34 yaşının altında. Pink Floyd’un Spotify sayesinde çok genç bir kitleye ulaştığını söyleyebiliriz.’

Araştırmacılar grubun şarkıları arasındaki en büyük hareketin Lucifer Sam şarkısında belirlendiğini, The Happiest Days of Our Lives’ın ise en kolay dans edilen şarkısı olduğunu belirlemiş (!).

Kaynak : http://www.teamrock.com/news/2014-11-24/pink-floyd-score-another-online-record

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

26 Kasım 2014 tarihinde Haberler, Merak Edilenler, Pink Floyd Klasörü, The Endless River içinde yayınlandı ve , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: