Edgar’sız Tangerine Dream Devam Edecek

Eski Tangerine Dream üyesi Peter Baumann Tangerine Dream’ı devam ettirme kararı aldı. Grubun esas üyesi 70 yaşındaki Edgar Froese’nin Ocak ayındaki vefatından sonra gruptan yapılan açıklamada: ”Edgar’ın bir zamanlar söylediği gibi ‘Ölüm yoktur, sadece kozmik adresimizde bir değişim vardır.’ Bu bizi biraz teselli ediyor” denildi.

Tangerine Dream 1970ler

Edgar Froese ve Peter Baumann 70li yıllarda

Şimdi ise 1970li yıllarda Christopher Franke ile 1971 -1977 yılları arasında grupta yer alan Baumann vefatından önce Edgar Froese ile gruba tekrar dönme ve yeni proje konusunda görüşmeler yaptığını söyledi. Facebook aracılığıyla yaptığı açıklamada: ”Hepiniz gibi Edgar’ın ani kaybı ile ben de şok yaşadım. Sadece bir ay önce onu Avusturya’da ziyaret edip yeni proje için plan yapmıştık. Evet yeni bir proje olacak ve Edgar’ın izi her yerinde bulunacak. Onun kişiliği ve tarzı TD adı altında yapılan herşeye nüfuz adecektir.”

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

24 Şubat 2015 tarihinde Prog Grupları, Rock & Prog içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: