Roger Waters The Wall 16 Kasım’da Çıkıyor

Yeni versiyon The Wall kapağı

Roger Waters The Wall BluRay / DVD kapağı

GÜNCELLEME: iTunes üstünden ön sipariş vermek için tıklayın!

Roger Waters’ın The Wall konserlerine ilave yapılan çekimlerle oluşturulan ve 29 Ekim’de tüm dünyada sadece bir seans için gösterime giren filminin piyasaya çıkış tarihi ve bilgileri gösterimden bir gün sonra belli oldu. Yapım digital download, DVD, Blu-Ray ve 2 disklik Blu-Ray özel versiyonu olarak yayınlanacak. Fiziki sürümler çeşitli web satış sitelerinden ön satış almaya başladı.

Buna ilaveten filmin müzikleri de albüm olarak Sony Müzik tarafından yayınlanacak ancak henüz tarih belirtilmedi.

Film, Roger Waters ve Sean Evans’ın direktörlüğünde çekilerek klasik albümün efsaneleşen yeni konserleri ve hikayesinin oluşumuyla ilgili Waters’ın geçmişe yönelik savaş karşıtı bir yolfilmi fikrinden oluşuyor.

Waters bunun için: ”Filmi daha geniş çaplı şekilde insanlarla paylaşabilmek için böyle bir fırsat olmasından memnunum. Yaşanan olaylar benim hayatımda çok büyük bir etki yarattı ve ben yalnız da değilim. Bu sayede geçmişte kaybettiğimiz sevdiklerimizi hatırlamak için iyi bir fırsat” diyor.

Konserler 2010 – 2013 yılları arasındaki dünya turnesi sırasında çekildi. Yaklaşık 4 milyon kişinin izlediği 219 konser müzik tarihinde tek bir sanatçıya ait en büyük gelir getiren konser oldu. 4K çekilen film Dolby Atmos formatında mikslendi ve içeriğine pek çok ekstra çekim eklendi.

Roger Waters The Wall - scene from the film

Müziğin ötesinde, film savaşların Roger Waters’ın ailesi üzerinde yaptığı büyük yıkıma karşı yaptığı bir vefa gezisini içeriyor. Her iki dünya savaşında ölen büyük babasının öldüğü Fransa’daki şehitlikten İtalya’da ölen babasının şehitliğine yaptığı gezi temel alınmış. Yolculuk tutkulu ve katıksız savaş karşıtı olan bir adamın açıklamalarına dayanan samimi portre sunuyor.

DVD, Blu-Ray ve Digital Download versiyonlarında ayrıca Roger Waters’ın İkinci Dünya Savaşında yaşamını yitiren şair Frank Thompson’un mezarına yaptığı ziyareti de içeriyor. 2 disklik BluRay versiyonudaki 95 dakikalık ekstra görüntülerde 2011 Mayıs ayında Londra O2 Arena sahnesinde kendisine eşlik eden David Gilmour’un Comfortably Numb ve daha sonra katılan ve Nick Mason’un performansları da yer alıyor. Kutuda kartpostal, poster ve kitapçık da yer alacak.

BLU-RAY SPECIAL EDITION BONUS FEATURES – 95 DAKİKADAN FAZLA:
– TIME LAPSE
– FRANK THOMPSON ZİYARET
– SÜRÜŞ
– FACEBOOK FİLMLERİ
– COMFORTABLY NUMB LIVE AT THE O2 (David Gilmour’lu)
– OUTSIDE THE WALL LIVE AT THE O2 (David Gilmour ve Nick Mason)
– ayrıca Kart, Poster and 32 sayfalık kitapçık

DVD & BLU-RAY STANDARD EDITION BONUS FEATURES:
– TIME LAPSE
– FRANK THOMPSON ZİYARET

Roger Waters The Wall

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

1 Ekim 2015 tarihinde Haberler, Roger Waters Albümleri, Roger Waters Video içinde yayınlandı ve , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: