Yeni Roger Waters Albümü Hakkında Bildiklerimiz

Roger Waters geçtiğimiz hafta ve öncesinde verdiği demeç ve konferanslarda 2017 yılı hakkındaki planlarını büyük ölçüde açıkladı. Ekim ayı içinde Meksika ve Desert Trip’de verdiği konserlerle kısa 2016 turnesini tamamladıktan sonra yıl sonuna kadar yeni albümü üzerinde çalışacağını açıkladı.

En son solo albümünü 1992 yılında yapan sanatçı bu albümde Radiohead’ın prodüktörlüğünü de yapan Nigel Godrich ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Temelde ‘Neden çocuklar öldürülüyor?’ teması üzerinde bir radyo oyunu olduğunu belirten Waters, Godrich’in çalışmanın tema üzerine daha çok odaklanmasına katkıda bulunduğunu belirtiyor. ‘Projeyi kendisine dinlettiğimde çeşitli bölümleri beğendiğini söyledi, çok faydalı bir çalışma oluyor’ diyor.

Roger Waters 2017 Amerika turu ve yeni albümü bilgileri
Şu sıralar yaşadığı aşkın da etkisiyle albümün sadece politik içeriğe sahip olmadığını, diğer tüm albümlerinde olan aşk temasının bu albümde de yer alacağını belirtti. Yaşanılan aşkın varlığa ve toplumdaki diğer insanlara olumlu etkisini sorgulayacak bir temanın ipuçlarını veriyor.

Albümün baharın başında piyasaya çıkması beklenirken US+Them (US harflerinin büyük yazıldığına dikkat edin!) adını verdiği turnenin dörtte biri yeni şarkılarından kalan dörtte üçü eski Floyd klasiklerinden oluşacak yeni turnesinin ise 2017 Mayıs ayı sonunda Amerika’da başlayacağını The Wall gibi büyük bir gösteri olacağını açıkladı. İçeriğinin çok gizli olduğunu söyleyen sanatçının Amerika’daki bilet satışları 17 Ekim tarihinde başlayacağı duyuruldu.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

14 Ekim 2016 tarihinde Haberler, Roger Waters içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: