Is This The Life We Really Want

Roger Waters Ekim 2016 içinde Meksika ve Desert Trip’de verdiği konserlerle kısa  turnesini tamamladıktan sonra yıl sonuna kadar yeni albümü üzerinde çalışacağını açıkladı.

Bu albümde Radiohead’ın prodüktörlüğünü de yapan Nigel Godrich ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Temelde ‘Neden çocuklar öldürülüyor?’ teması üzerinde bir radyo oyunu olduğunu belirten Waters, Godrich’in çalışmalarından beğendiklerini seçerek yaptığı tavsiyeyle projeyi bir radyo oyunundan albüm haline dönüştürme fikrine katılır.

Nisan ayında 25 yıl aradan sonra çıkacak ilk Roger Waters rock albümü ‘Is This The Life We Really Want?’ adı altında ön satışa açılır. Bu arada albümün kapağı da belli olur.

Yeni Roger Waters albümünün kapağı

Yardımcı prodüktör Nigel Godrich’in yanı sıra Gus Seyffert, Jonathan Wilson, Joey Waronker, Roger Manning, Lee Pardini, Lucius: Jessica Wolfe ve Holly Proctor’da yer alıyor.

180 gram DBL vinly, dört panelli tekli CD olarak yayınlanacak albümde 12 parça bulunuyor.Piyasaya çıkış tarihi ise şu an 2 Haziran olarak duyuruldu.

Basın açıklamasında “Uzun zamandır beklenen albümün, günümüzün modern ancak belirsiz dünyasına sert bir eleştiri” olduğu belirtilerek Animals ve The Wall’un doğal bir devamı olduğu vurgulanıyor.

Albümde yer alan parçalar ise şunlar;

 1. When We Were Young
 2. Déjà Vu
 3. The Last Refugee
 4. Picture That
 5. Broken Bones
 6. Is This The Life We Really Want?
 7. Bird In A Gale
 8. The Most Beautiful Girl
 9. Smell The Roses
 10. Wait For Her
 11. Oceans Apart
 12. Part Of Me Died

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

20 Ocak 2017 tarihinde Haberler, Roger Waters Albümleri içinde yayınlandı ve olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: