Roger Waters’ın Albümü İtalya’da Yasaklandı

İtalyan sanatçı Emilio Isgrò, Roger Waters’ı intihal ile suçluyor. Sebebi de yeni albümü ‘Is This The Life We Really Want’ın kapak çalışmasındaki silinme tarzının kendi çalışmasından alıntı oluşu. 

Eski Pink Floyd elemanı, Milan mahkemesince yapılan soruşturmaya göre Emilio Isgrò’nun kavramsal eserlerindeki sansür karakterini kendi albümüne olduğu gibi kopyalamış.

Sanatçı “Mahkemenin de onayladığı gibi incelenen eser bariz bir şekilde çalışmamdan alınmış. Daha önce de dediğim gibi bu olayın ötesinde Roger Waters çok beğendiğim ve hayran olduğum bir sanatçı. Belki bir gün tanışma fırsatı bulacağım” diyor.

Milano mahkemesi, Is This The Life We Really Want albümünün kapağını alıntı olduğunu bularakson 2 Haziran’da yayınlanan eski Pink Floyd’un son albümü Roger Waters’ın mağazalarındaki ve satışlarındaki satışının durdurulaması için emir verdi.

Yargıç Sara Giani’nin, 27 Haziran’daki duruşmada Sony’nin (şimdilik haber hakkında yorum yapmayan) bu tedbiri karara bağlayabileceğini belirtildi.

Sanatçı Emilio Isgrò’ın çalışması

 

Yeni Roger Waters albümünün kapağı

Is This The Life We Really Want? albüm kapağı

 

Corriere Della Sera

 

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

17 Haziran 2017 tarihinde Haberler, Is This The Life We Really Want, Roger Waters içinde yayınlandı ve , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: