Nick Mason’dan Konserleri Üstüne Açıklamalar

Geçtiğimiz aylarda basta Pink Floyd’dan Guy Pratt, Spandau Ballet grubundan Gary Kemp ve Lee Harris, klavyede ise The Orb ve Transit Kings   grubundan Dom Beken ile A Saucerful of Secrets albümü döneminden parçalar çalacakları konserler düzenlediğini açıklayan Nick Mason’dan Prog dergisine yeni açıklamalar geldi.

Çok büyük bir dinleyici kitlesi bizim Dark Side of the Moon ile başladığımızı düşünüyor. Bu yanlış. Çünkü hadi bir gecede demeyelim ama bir underground grubu olmaktan bizi birden bütün dünyada tanıtan albüm oldu. İlginç olan şey ise bizi Dark Side ile keşfeden bu özellikle genç kuşaklar geçmişe bakmayıp, sonra ne yaptılar diye soruyorlar. Bu yüzden sanırım benim asıl sevdiğim albümün A Saucerful of Secrets olduğunu söylemem gerek. Çünkü Syd’den bir geçiş albümüydü ve ‘Jugband Blues’ da onun harika bir vedasıydı. Her detayı körü körüne kopyalamak gibi bir niyetimiz yok fakat Syd’in şarkılarının yapısal açıdan ne kadar karmaşık olduklarını görmek açısından da ilginç oldu. İnsanlar bunun 50 yıl önce olduğunun farkında değiller ve bunları yeniden ele almaktan memnunum. Bazılarına ‘Bunu hatırlıyorum!’ diyorum . Bazı bölümleri ise nasıl yapıldığını tümüyle unuttuğum için neredeyse araştırarak buluyoruz. 

Yapmayacağımız şey ise insanların Roger ve David ile zaten dinleyebildikleri sonraki müzikler olacak. Comfortably Numb’u kim en iyi çalacak diye bir endişemiz yok. Bu büyük iş. Eğer bu iş olursa yazdan sonra belki daha büyük salonlarda çalacağız ama bu O2 gibi arenalarda olmayacak. Tiyatro benzeri yerlerde olabilir. Londra konserlerinin suda bir damla olduğunu söyleyebilirsiniz. Bu kendimi ispatlamak için yapmıyorum. Yapıyorum çünkü ‘eğlenceli olur ve hoşlanırım’ diye yapıyorum. Zaten Roger ve David’in Pink Floyd şarkılarını çalan pek çok kişi var. Avustralian Pink Floyd, Brit Floyd.. Zaten bir sürü tribute grubu bunları çalıyor ancak bu  benim için severek çalışacağım bir dönem.’ 

Mason konserlerinde More albümünden de parçalar çalacaklarının haberini veriyor.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

12 Mayıs 2018 tarihinde Haberler içinde yayınlandı ve , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: