Ben Kimim?


İstanbul’a The Wall konseri esnasında arada toplu fotoğraf çekilirken yanındaydım. Bu fırsatı bana sağlayan Bülent Burgaç ve Ercan Gökkaya’ya ömür boyu müteşekkir kalacağım.

Okan Doğu. 1967 yılında İstanbul’da doğdum. Marmara Üniversitesinde Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra gerçekten de Pink Floyd ve teknolojisinin etkisinde kalarak müziğe yöneldim ve müzikle tekniğin birleştiği nokta olarak geleceğin Alan Parsons’u olma hevesiyle tonmaisterlik yapmaya başladım. Bu konuda eğitim için İngiltere’de Ses Teknolojisi eğitimi aldım. Bu sürede Fuat Güner’in FT stüdyosu, Raks Marşandiz stüdyoları ve freelance olarak yaklaşık 18 yıl çalıştım.

İnterneti ilk keşfettiğim 1996-97 yıllarındaki kısa süren web sayfası girişiminden sonra, 2003 yılı Mayıs ayı sonlarında sanırım artık Pink Floyd ilgi bilgimi bu kez daha kararlı şekilde sayfalara dökmeliyim diye düşünerek önce kendi web sitem Okeania.net adıyla, daha sonra PinkFloydTurk.Net adı altında yayınlamaya başladım. Sahibi belirtilmiş yazılar dışında tüm site ve yazıları bana aittir.

 

%d blogcu bunu beğendi: