Gilmour: ‘Pink Floyd ? Değişen Birşey Yok’

Pink Floyd`un hayattaki üyeleri David Gilmour, Nick Mason ve Roger Waters görünüşe göre son yıllardaki bir araya gelişlere rağmen kontaklarını sürdürmeyerek hayranlarını hayal kırıklığına uğratmaya devam edecekler.

Waters ve Gilmour aralarındaki uzun süren kavgayı bir tarafa bırakıp 24 yıl sonra bir araya gelerek 2005 yılında Live 8 konserlerini gerçekleştirmişler ardından da düşük profilli yardım gecelerinde ve Roger Waters`ın muhteşem “The Wall” konserinde bir araya gelmişlerdi.

Fakat Gilmour grubun tam olarak bir araya gelmesini isteyen hayranlarının aksine, bunun gerçekleşmemesi için ısrarlı olduğunu söylüyor.

Rolling Stone dergisine verdiği söyleşi de kendisine sorulan, bugünlerde Waters ile daha iyi ilişkileri olup olmadığına dair bir soruya gitar üstadı, “Öyle mi düşünüyorsunuz, evet… fakat nerdeyse hemen hiç yok. Ben Roger`in Wall konserinde bir kaç ay önce bir gece çaldım  ama bir daha hiç görüşmedik” diyor.

Bir araya gelerek bir turne gerçekleşmesinin mümkün olmadığını söyleyen Gilmour: “Roger, Live 8`den sonra pek çok kez memnun kaldığını ve katılmaktan dolayı çok mutlu olduğunu fakat bir daha gerçekleşmeyeceğini söyledi bu da benim görüşlerimi destekliyor” diyor.

“İnsanların bu birleşmenin gerçekleşmesi için olan isteklerini anlıyorum fakat bu aşamada tamamen kendimi düşünüyorum ve artık son yıllarımı istediğim şekilde geçirmek istiyorum… Ve bu planlarım arasında değil.”

Fakat öte yandan davulcu Mason yeniden bir araya gelme konusunda hala umutlu: “Sanırım bu tamam artık bitti diyebileceğim bir şey değil… Belki duygusal biriyim böyle birşeyin bitip gitmesini istemiyorum, fakat bu bir his kim bilir?

“Sanıyorum bir başka Live Aid veya o tarz bir şeyin umudu içerisindeyim. Tabi birinin çıkıp birden yeni bir albüm için stüdyoya giriyoruz demesini beklemiyorum ama bitti denmemesi gerektiği kanaatindeyim. Sanırım biraz da benim emeklilik fikrinden nefret etmemden de kaynaklanıyor. Her zaman açık kapı bırakırım.”

“David`in şu an birşey yapmayı istemediğini biliyorum fakat bilirsiniz işte insanlar değişirler.  Yıllar içinde yakın zamanda, bir şekilde belki.”

Pink Floyd | David Gilmour: ‘Pink Floyd Reunion Is Just As Unlikely As Ever’ | Contactmusic.

Okan hakkında

PinkFloydTurk.Net admini, Floyd fanı, müziksever, eski ses mühendisi, amatör astrofotoğrafçı.

29 Eylül 2011 tarihinde Haberler, Pink Floyd Klasörü içinde yayınlandı ve , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin. Yorum yapın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: